LZS Wójcice - strona oficjalna

Historia

Sezon 1950/1951 był szczególnym sezonem piłkarskim, bowiem w 1950 roku powstało bardzo dużo Ludowych Zespołów Sportowych. Jedna z takich drużyn powstała w Wójcicach i rywalizowała w rozgrywkach klasy C, prowadzonych przez Podokręg Piłki Nożnej w Prudniku. W drużynie z Wójcic występowali wówczas Kazimierz Zieliński, Adam Ostrowski, Julian Bryk, Mieczysław Tworkowski, Kazimierz Szachnowski, Kazimierz Szewczuk, Michał Muszyński, Bronisław Lewandowski i Jan Biłobran. Wiadomo na pewno, że zawodnikom nie brakowało umiejętności, ponieważ po kilku sezonach gry w Klasie C drużyna awansowała do rozgrywek Klasy B. Od awansu nasza drużyna nie spadła już do Klasy C, ale osiągała zawsze wysokie miejsca w tabeli, łącznie z awansami do Klasy A i sukcesami w Pucharze Polski. Ostatnimi sukcesami klubu były awans do Klasy A w sezonie 2010/2011 oraz występ w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu (sezon 2004/2005) i wzięcie udziału w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Opolskim w sezonie 2005/2006. Obecnie klub posiada dwie sekcje: seniorów w Klasie A i orlików. Prezesem klubu jest Mirosław Biłobran, a kierownikiem drużyny seniorów Zdzisław Michałowicz.

Piotr Sodomlak

Historia napisana w oparciu o "Encyklopedię Sportu Regionu Nyskiego" Krzysztofa Centnera.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

LZS KałkówLZS Wójcice
LZS Kałków 2:3 LZS Wójcice